Hasiči vyjíždí k četným případům likvidace bodavého hmyzu

26.05.2011 21:07

 teplé dny ve znamení desítek zásahů hasičů Během posledního týdne vyjížděli hasiči k desítkám případů spojených s rojením bodavého hmyzu. Lidé nejčastěji volají na tísňové linky se žádostí o pomoc při odstranění roje včel, sršňů a vos. Ne všechny případy oznámené na tísňových linkách jsou řešeny přímo hasiči. K odchytu doporučujeme využívat i specializované nebo deratizační firmy určené k odstraňování rojů.

 

 

Operátoři tísňových linek hasičů přijímají v posledních dnech větší počet hlášení a žádostí o likvidace rojů bodavého hmyzu. Ne ve všech případech však můžeme vyhovět, a proto znovu upozorňujeme veřejnost, že výjezd profesionálních hasičů je možný jen v odůvodněných případech přímého ohrožení lidského zdraví nebo života.

 

 

Hasiči vyjíždí výhradně k případům ohrožení lidí, což jsou roje u zastávek autobusů, v parcích s větším pohybem osob, roje u činžovních domů, škol, dětských hřišť, nemocnic, letních dětských táborů apod. V praxi zohledňujeme i jednotlivé případy ohrožení seniorů, dětí nebo těhotných žen. Samostatnou skupinu pomoci tvoří případy u lidí alergických na bodnutí.

 

 

K záchytu hasiči používají buď speciální odchytové nádoby a sítě, nebo využívají speciální vysavače. V tomto období se jedná především o likvidace rojů včel.

 

 

Veřejnost má malé povědomí o tom, jak to vypadá, když hasiči vyjedou na likvidaci bodavého hmyzu. V praxi to totiž skutečně znamená LIKVIDACI roje. Řada občanů žije v mylném přesvědčení, že roje bodavého hmyzu (včely, sršně) chytáme a poté vypouštíme. Proto by si měl každý uvědomit, co znamená zavolat hasiče na rojící se včely.

 

 


https://www.sdhlhotauvsetina.webnode.cz/